Interpretacje podatkowe

Usługi doradztwa podatkowego

Interpretacje podatkowe

Przygotowanie wniosków o wydanie interpretacji podatkowej

Interpretacja podatkowa to instrument, który pozwala potwierdzić z władzami skarbowymi zasady opodatkowania określonej operacji gospodarczej (zaistniałej lub przyszłej). Otrzymana interpretacja, w przypadku jeżeli wniosek o jej wydanie został właściwie sformułowany, zapewnia podatnikowi daleko posuniętą ochronę.

Przy przygotowaniu wniosku o interpretację, choć na pierwszy rzut oka może się to wydawać proste, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Interpretacja indywidualna chroni bowiem wyłącznie w sytuacji, jeżeli stan faktyczny przedstawiony przez podatnika będzie odpowiadał temu, który zaistniał lub zaistnieje w rzeczywistości. By interpretacja zapewniała bezpieczeństwo kluczowe jest także właściwe sformułowanie pytania i stanowiska własnego prezentowanego przez podatnika. W przypadkach kontrowersyjnych niejednokrotnie tylko umiejętne sformułowanie wniosku umożliwia uzyskanie przez podatnika oczekiwanej odpowiedzi.

W ramach mojej praktyki udzielam wsparcia w przygotowaniu wniosków o wydanie interpretacji, reprezentuję podatnika w postępowaniu, a w razie potrzeby również przed sądem administracyjnym.

miesiące to maksymalny czas oczekiwania na interpretację